אז מה זה טיפול אינטגרטיבי?

לאחרונה, אני מבינה, יותר ויותר, שרוב האנשים לא מבינים למה אני מתכוונת ב"טיפול אינטגרטיבי".

אינטגרציה היא מיזוג.

הטיפול האינטגרטיבי, מבין כי לא ניתן לקיים נפרדות בין סך כל מרכיבי האדם, בפשטות: גוף נפש ורוח.

הטיפול האינטגרטיבי, מבין כי לא די במילים, שלרוב פונות אך ורק לאיכות וליכולות המנטליות והקוגניטיביות של האדם, לא די בהכרה ובמודעות, אלא גם הגוף זוכר.

זה מזכיר לי סיפור על איש שסבל מעצבים ומכעס בלתי נשלט, עד התקפי זעם ואלימות. הוא החליט להיכנס למנזר ולהפוך לנזיר לפני שיהיה מאוחר מידי והוא יפגע אנושות את סביבתו (נזיר= נזר/כתר, הרמיזה היא שאין כלל התייחסות מאזור הנזר ומטה…)              הוא התמיד באהבה רבה אחר דברי החוכמה של מוריו, תרגל מדיטציות, צם, נדר שתיקות רבות ולא הסכים לצאת מפתח המנזר עד ירגיש כי הוא שולט בכעס ולא הוא בו.                                                                                                                                 לבסוף, לאחר שנים רבות הרגיש כי כל זה הוטמע בו והכעס הוא כבר לא מנת חלקו, ועל כן הסכים לצאת למשימות מחוץ לחומות המנזר. אחת מהן היתה לאסוף דבר דואר.  הוא נעמד בתור סניף הדואר המתארך בכפר הקרוב למנזר. החום של הקיץ, זיעת האנשים, לצידו ראה אנשים מתרגזים ומתעצבנים, הוא נשם נשימה עמוקה והיה גאה על שנות תרגולו הרבות שהביאו אותו ליכולת להישאר במרכז עצמו אף על מזג האוויר הלא נוח. התור השתרך והשתרך, זקנים משתעלים, תינוקות בוכים ברקע, אנשים דוחפים, נדחפים. וממש ברגע שהגיע תורו של הנזיר, החליט פקיד הדואר כי הוא יוצא להפסקה קצרה. אגלי זיעה החלו להשתרך במורד גבו.                                                          כשלבסוף חזר פקיד הדואר, נאנח הנזיר ברווחה, כי הרגיש את הוריד הסורר ברכתו מתחיל לפעם, והנה איש חצוף פוסע כבדרך אגב ועוקף את הנזיר, כלו כל הקיצים והנה הנזיר משתלח באגרופיו על האיש והורג אותו באלימות רבה.

כל תא ותא בגופינו זוכר.

הזיכרון של התא, חזק פי אלף מונים מן המודעות וההכרה.

כך נוצר שביל קבוע של מעבר עיצבי, של זרימה, של פעולה בגוף וברגע האמת, אף על פי ולמרות כל תודעתנו הגבוה והמלומדת.

הגוף זוכר, ובד"כ הזכרון מרוגש לרגש בעוצמה גבוהה שכמו נתקע בתוך הגוף ויצר דפוס פעולה. דפוס פעולה זה משפיע רבות על דפוס הנשימה- וזה כמו רצועה שקושרת זאת לגוף.

לאונרד אור, אבי הריברסינג
טוען שעל אדם בחייו להתנסות לפחות ב- 10 מפגשים עוקבים של נשימה
על מנת לאפשר לאותו אדם לשוב לאפשרות לבחירה מודעת ולא מתוך תת המודע של פעולותיו בעולם.

הנשימה היא מערכת עיכול רגשית, מאפשרת עיבוד והתמרה של מטעני הנפש.
וגם אדם שגופו המנטלי המודע מפותח לאין שיעור, לא יוכל לחיות בבחירה חופשית מודעת כל עוד דפוס נשימתו והשפעתו על הגוף הפיזי לא יינגע ויטופל, לפחות בתשומת הלב…

בשנים האחרונות, אני אף מרחיבה את מנעד כישורי בתחומי האינטגרציה ומוצאת שגם המים הינם סביבה מדהימה לצור טיפול הממזג בין הגופים ומשחרר מהגוף הפיזי, לגוף הרגשי והמנטלי וגם לגוף האתרי האחראי על מרכזי האנרגיה בגוף.

מזמינה אתכם לבוא ולהתנסות.

 

טיפול רגשי בנשימה2

 

אטיפול רגשי במים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s