על פראנה ואורגזמה

פראנה= נשימה, חיים, חיוניות, רוח, אנרגיה, כוח, מרמזת גם על הנשמה (הגדרה על פי איינגאר, בספר "אור על היוגה")

פראניאמה= תרגולים לפי הכתביים היוגים לשליטה על הנשימה.

נשימת ריברסינג- נשימה מעגלית= כזו שנולדנו איתה והפסקנו לנשום אותה בגיל מסויים עקב פחדים, התנגדויות, תפיסות עולם ורגשות לא מעובדים.

אורגזמה… = כולם יודעים אבל בכל זאת, על פי ההגדרה המילונית הכוונה לפורקן מיני אצל יונקים ובני אדם בפרט.
זה מתחיל מהרמה הפיזית לתחושה מופלאה ויכול להסתכם בתחושת חיבור אנרגטית, פיזית, רגשית ורוחנית, ממש עד לחיבור ולתחושת התאחדות.

אבל לא לכולם האזור של איברי המין פתוח. יש רבים ובעיקר רבות, שאזור זה חסום. הכוונה שאין בכלל חישה של הנאה עד לדרגת אורגזמה. אולי רק סוג של נעימות ותו לא.
יש אחרים שדווקא האיזור הזה "גונב" את האנרגיה מאיזורים אחרים ולכן עובד כפול מאברים אחרים- גם זה אינו מאוזן. הוא הופך למשעבד ממש כמו התמכרות.

הגוף שלנו, שהפסיק לנשום לכל מיני אברים ואזורים בגוף, בעקבות חוויות רגשיות וכאבים עתיקים, עוד מהילדות, עוד מהלידה ואפילו עוד מהבטן ומרגע ההיווצרות עלול לבחור כיווץ- חסימה שנוצרת דווקא באיזור המיני.
כמו לכל חסימה ופתיחתה דרוש חקר, מתוך מודעות, מתוך הסכמה להתיר את החסמים. למה דווקא שם? אלו מחשבות ומסקנות יצרתי לעצמי, עד שנחסם אזור זה?
בעזרת הנשימה המעגלית המודעת, מלבד ההיוודעות וההכרה לשורשי החסימה מתאפשרת פעולה של עשייה. כזו ששולחת פראנה, אנרגיה, חיים לאותו איזור חסום.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s