אודות

יאלה

שמי יערה. גרה בטבעון, נולדתי בטבעון, נשואה לבן טבעון, אמא לשני ילדים מקסימים.

אני מטפלת רגשית דרך גוף-נפש-רוח, מתוך הבנה שהכל קשור לחיבורים: בין הגוף הפיזי,לגוף האתרי, לגוף הרגשי, לגוף המנטלי ולגופי הרוח.

אספתי כלים רבים בחיי.

מטפלת משנת 2007 בריברסינג- נשימה מעגלית, ובתקשור מרפא- "הכוח לברוא ולהבריא". מורה ומנחה להכשרת מטפלים בתקשור מרפא ולפתיחת תדרים.

 התחלתי את דרכי בכלל בתחום התיאטרון (תיאטרון תנועתי ותיאטרון בובות) כיוצרת עצמאית וכמנחה. במהלך השנים עסקתי בהוראה ובהנחיית תיאטרון ותנועה. עבדתי עם נוער במסגרות הפורמליות והבלתי פורמליות ועם מבוגרים במסגרת תיאטרון חובבים והתיאטרון המקצועי. העבודה כמנחה בתחום התיאטרון הפגישה אותי עם עוצמת הרגש, הנפש והרצון האנושי להיות נאהב. ועד כמה הגעגוע לכך יוצר דיסוננסים. הנחייתי כמעט תמיד הפכה בדרכה למשהו תראפויטי. לנסות לשחרר את הכאב הטמון מאחור, בלב.

משם המשיכה אל העבודה הרגשית היתה טבעית, אך בעיקר היה לי ברור כי אני מאמינה בחיבור אינטגרטיבי של גוף ונפש: שהם כרוכים זה בזה, שהמסע האישי שלי כאדם מחייב עבודה נוספת מעבר למילים.

מילים הן האומנות שלי ואני יודעת להתל בהן, לכן אני זקוקה להפנמה, להתמרה לא רק של התודעה אל גם של הגוף הרגשי, הגוף הפיזי- שהרי התאים זוכרים הכל…

נחשפתי לכוח הנשימה, דרך הריברסינג הקלאסי, כמטופלת, אצל אלנה דגני. 
חיי השתנו. 
לראשונה יכולתי באמת לפעול מתוך בחירה ולאפשר למודעות לא להישאר רק כתאוריה, אלא להיטמע בתוך ההוויה.

רובכם, לצערי, מכירים את הריברסינג מפסטיבלים, בעיקר באופן שבו אושו השתמש בה- כנשימת דחף, קתרזיס, היוצרת היפרוינטלציה וטטני= התכווצות ונעילה של השרירים.

אך אני פגשתי את הנשימה האינטגרטיבית, נשימה מעגלית, טבעית פשוטה, בין שאיפה לנשיפה- בין גאות לשפל.
נשימה המאפשרת התמרה, עיכול של המטענים הרגשיים אלו היושבים בתוך התאים בגופינו.

נשימה היא ההסכמה לחבר בין כוחות הכבידה לכוחות הרחיפה.
נשימה, מכילה בתוכה את הנשמה.
נשימה היא היכולת להביא את האני הגבוה, האלוהי לשכון בתוך הגוף.
נשימה אינטגרטיבית, שמאפשרת חיבור בין הגופים: הגוף הפיזי, לרגשי, למנטלי, לרוחי וביניהם, בעזרת הנשימה, החומר האתרי, זורם ומביא חיים ומיזוג. להיות אחד. להיות באחדות.

בהמשך למדתי במשך זמן רב תקשור מרפא- דרך מרכזים אנרגטיים בגוף ועבודה על כלל הגופים- כולל הפיזי וכולל ההשפעה על האיברים הפיזיים.

כחלק מלימודי הריברסינג התנסינו בריברסינג רטוב במים, שם גיליתי את עוצמת המים, הרחם- לאפשר לנו לחזור אל הנקודה, טרם הדפוסים, טרם מערך האמונות שיצרנו לגבי עצמנו ולגבי העולם, בזמן שהכל היה גלום בפוטנציאל. כשהיינו מחוברים ישירות לתדר היצירה והבריאה דרך הטבור.

מצאתי את עצמי חוקרת וחוקרת, מחפשת עוד תחומים בהם אוכל להתפתח במים.
בתחילה רכשי את כלי הוואטסו ובהמשך את הטיפול הרגשי במים לפי שיטת ה water therapy, שפיתחו אוסי שטיין ויעל ארנוב.

המים מלמדים זרימה, גמישות, רכות ומאפשרים רגיעה, לשחרר את המאמץ.

בשנים האחרונות אני בעיקר משלבת בין כל תחומי העשייה.
מוצאת שתובנות המים נכנסות אל טיפולי הנשימה, שהנשימה נכנסת למים והתקשור המרפא שוכן ברוחו מעל הכל וכמובן עם ניחוחות שזורים של תנועה ויצירה ממנה צמחתי.
אינטגרציה…סינרגיה…

לפני כשנה כתבתי בשיתוף עם אחי, יותם, את הספר "ללכת בכל דרכיו"-ספר מסע אישי לאיזון הסְפִירוֹת, שהן מרכזים אנרגטיים דמויי קערות, במיקומים שונים בגוף, המסודרים בצורת "עץ החיים".
עוד על הספר- https://lp.vp4.me/fe4j

מזמינה אתכם להסכים ללמוד את קשת הצבעים, שהרי העולם הוא גם וגם…

גם דרך המסע לעבודה רגשית בנשימה
גם לעבודה אנרגטית דרך מרכזי הגוף
גם לעבודה שמיימית דרך טיפול רגשי במים
או בכל דרך שתסכימו…

העיקר ללמוד להיות המיכל- הכלי- הקיבה שמוכנה להכיל ולעכל און ליין את רגשותינו וחווייתנו.

העיקר ללמוד לחבר בין כל המרכיבים שמגדירים את הווייתנו: גוף, נפש ורוח…

מטפלת משנת 2007 בריברסינג- נשימה מעגלית, ובתקשור מרפא- "הכוח לברוא ולהבריא", מטפלת רגשית במים בשיטת water therapy ובוואטסו. מורה ומנחה להכשרת מטפלים בתקשור מרפא ולפתיחת תדרים. כתבה את הספר "ללכת בכל דרכיו"- ספר מסע לאיזון הספירות, מפרסמת תיקשורים באתר "כיווני הרוח- הוצאת אהבה" בעריכתה של סמדר ברגמן.

2006-2007 הכשרת ריברסינג- "דרך הנשימה" (בהנחייתה ובהדרכתה של אלנה דגני) על פי הריברסינג הקלאסי של לאונרד אור. טיפול רגשי דרך נשימה מעגלית.
2012- לימודי וואטסו, טיפול במים.
2011-2014 לימודי ריפוי בתקשור על פי שיטתו של אברהם הרכבי (מושתת על שיטתו של רפי רוזן) מתוך רצון והבנה שמלבד הגוף והנפש, שוכנת גם הרוח הגדולה. הרצון להבין את כל המרכזיים האנרגטיים בגוף הפיזי המאפשרים חיבור מלא בין הגוף, הנפש והרוח.                                                                                                                            2012- לימודי וואטסו, טיפול במים.                                                                             2016-2017 לימודי טיפול רגשי בשיטת water therapy במכללת תל חי                               2017-2018 התמחות בטיפול רגשי לילדים בשיטת water therapy